KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746250
*
nr 1274 6250
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Skärhamn, Signerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:38:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 13:08:09
1
700 kr
6/9 12:19:28
1
900 kr
7/9 11:29:57
1
1.100 kr
9/9 06:12:25
2
1.100 kr
9/9 06:12:26
1
1.100 kr (Budbetjänt)
9/9 06:12:56
2
1.200 kr
9/9 16:26:29
1
Vinnande bud
9/9 17:54:39
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärhamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48
*
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bernhard Oscarsson
nr 1274 6250
Bernhard Oscarsson
(1894-1977), Sverige
Oljemålning, Skärhamn, Signerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/9 13:08:09 | 1 | 700 kr |
| 6/9 12:19:28 | 1 | 900 kr |
| 7/9 11:29:57 | 1 | 1.100 kr |
| 9/9 06:12:25 | 2 | 1.100 kr |
| 9/9 06:12:26 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 9/9 06:12:56 | 2 | 1.200 kr |
| 9/9 16:26:29 | 1 | Vinnande bud |
| 9/9 17:54:39 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bernhard Oscarsson
Bernhard Oscarsson, född 1894, död 1977, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Bernhard Oscarsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernhard oscarsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärhamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48



